Mrówki

Mrówki to najstarsza grupa w przedszkolu (5/6- latki), do której uczęszcza 10 chłopców i 3 dziewczynki.

Jesteśmy już doświadczonymi przedszkolakami, więc codziennie chętnie i z ciekawością przychodzimy do przedszkola. Za każdym razem witamy się magicznym „dzień dobry”, po czym bierzemy udział w porannej gimnastyce. Po śniadaniu rozpoczynamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze podczas których uczymy się przez zabawę. Jesteśmy bardzo ciekawi świata; lubimy eksperymenty, ciekawostki i nowe wyzwania. Niedługo będziemy uczniami, więc staramy się jak najlepiej przygotować na edukację szkolną. Pomagają nam w tym Olek i Ada – bohaterowie naszych książek. Bardzo lubimy zabawy na świeżym powietrzu, dlatego korzystamy z placu zabaw i spacerów niezależnie od pogody.

Najważniejsze zasady w naszej grupie to: bezpieczeństwo oraz szacunek do siebie i innych. W codziennych zajęciach realizujemy założenia Planu Daltońskiego, którego głównymi filarami są: samodzielność, odpowiedzialność, współpraca oraz refleksja. To właśnie te wartości stały się dla nas najważniejsze. Każdego dnia współpracujemy ze sobą, uczymy się odpowiedzialności, zaradności oraz umiejętności refleksji. Zdajemy sobie jednak sprawę, że każdy z nas jest inny i wzajemnie szanujemy siebie oraz swoje możliwości.