Jesienna pogoda

Rozmowa o jesiennej pogodzie była dla Motylków okazją do eksperymentowania, zabaw sensorycznych oraz budowania wiedzy o otaczającym nas świecie i doskonalenia motoryki małej.
Na podstawie wiersza i ilustracji dowiedzieliśmy jak wygląda obieg wody w przyrodzie oraz w jakich stanach skupienia może występować woda. Wykonaliśmy krótkie doświadczenie, które pokazało nam wytwarzanie się pary wodnej oraz późniejsze jej skraplanie. Każde dziecko miało okazję poczuć wodę zimną i wodę ciepłą.

Na zakończenie każdy spróbował wywołać deszcz w słoiku. Najpierw zafarbowaliśmy wodę używając barwników spożywczych. Następnie, współpracując w parach wykonaliśmy doświadczenie: „Kolorowy deszcz” – zrobiliśmy w słoikach „chmurkę”, a później przy pomocy pipet i strzykawek polewaliśmy ją zafarbowaną wodą. Kolory robiły piękny efekt na piance, a po chwili po chmurką pojawiał się tęczowy deszcz.
Po skończonej zabawie pamiętaliśmy o dokładnym posprzątaniu swoich stanowisk pracy i umyciu wszystkich użytych przyborów.

Skip to content