Dzień Dinozaura- Biedronki

Dzień dinozaura:

27 lutego Biedronki obchodziły Dzień Dinozaura. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się do tego święta – z domu przyniosły dużo figurek, książek, a nawet jajo dinozaura, z którego dzięki ich pomocy wykluł się mały dinuś! Każda Biedronka miała szansę opowiedzieć o tym, co przyniosła z domu i podzielić się swoją zaskakująco dużą wiedzą na temat prehistorycznych gadów. Dzieci mogły poznać pracę paleontologa i wcielić się w jego rolę.
Temat był okazją do rozwijania motoryki dużej i małej, poszerzania słownika czynnego i biernego; nie zabrakło zabaw dramowych i językowych. Ponadto był to czas nauki pracy w grupach i doskonalenia umiejętności pracy w parach. Był to również dzień wielu wrażeń sensorycznych, a największym zaskoczeniem okazał się wybuchający wulkan.