Biedronki- Tydzień bez zabawek

W poniedziałek 6 maja Biedronki schowały wszystkie „kupione” zabawki.
W sali zostały tylko… eko-zabawki wykonane na zajęciach otwartych z rodzicami oraz artykuły plastyczne i materiały recyklingowe, z których można tworzyć. Był to czas rozwijania wyobraźni i kreatywności – dzieci codziennie zaskakiwały nowymi pomysłami. Podczas trwania TYGODNIA BEZ ZABAWEK w sali ciągle panował twórczy bałagan, a dzieci zdobywały coraz to więcej pewności siebie i dostrzegały swoją siłę sprawczą. Bardzo ważne okazywały się także: umiejętność planowania pracy, umiejętność współpracy oraz umiejętność dochodzenia do kompromisu. Wydarzenie to było też okazją do licznych zabaw sensorycznych. W ciągu całego tygodnia, dzieciom towarzyszyła postać literacka – Miś Ludwiczek, który uczył jak należy obchodzić się z zabawkami. Czas bez zabawek upłynął bardzo szybko, w piątek 10 maja wszystkie przedmioty wróciły na półki. Większość dzieci stwierdziła, że „kartony były lepsze” – kto wie, może idąc w ślady bawarskich pedagogów stworzymy „salę bez zabawek?” ;).
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy systematycznie dostarczali niezbędne materiały.

« z 2 »