2019-Biedronki- Tworzenie kącika

Tytuł: Wspólne tworzenie kącika przyrodniczego

Dzieci z grupy Biedronki czas przedwiośnia wykorzystały na spacery podczas których miały okazję obserwować zmiany jakie zachodzą w przyrodzie – posłuchać śpiewu wracających ptaków, poszukiwać innych zwiastunów wiosny i dostrzegać zmiany w pogodzie. Ważne w tym czasie były także dla nas zajęcia podczas których poznawaliśmy cechy charakterystyczne nadchodzącej pory roku oraz jej oznaki, poszerzając tym samym słownik czynny i wiedzę o otaczającym świecie. W piątek (15 marca) wykonaliśmy bardzo odpowiedzialne zadanie – pracując w parach przesadzaliśmy kwiaty.
Aktywność ta bardzo spodobała się Biedronkom, które z ogromnych zaangażowaniem i radością stworzyły kącik przyrodniczy. W czasie przesadzania, dzieci między innymi poszerzały wiadomości na temat rozwoju roślin oraz dowiedziały się jak należy dbać o kwiaty. Teraz każda para odpowiedzialna jest za pielęgnację swojej roślinki.