Wizyta Ratownika Medycznego

W dniu dzisiejszym przedszkole odwiedził Pan Mateusz, który jest ratownikiem medycznym z wielką pasją i zaangażowaniem.

Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Utrwalały wiadomości  dotyczace w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pan Mateusz  pokazał, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób wzywać pomoc.
Przedszkolaki pokazały iż znają numery  alarmowe. Wykonały próbne telefony pokazujace przebieg rozwomy z osoba przyjmującą zgłoszenie.

Dzieci obserwowały w jaki sposób wykonuje się resuscytację. Same mogły spróbować swoich sił w ćwiczeniach udzielania pierwszej pomocy na misiach licząc do 30 lub śpiewajac piosenkę Wlazł kotek na płotek.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Bardzo dziękujemy panu Mateuszowi za wizytę w naszym przedszkolu. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy przedmedycznej.

Więcej zdjęć w  galerii poszczególnych grup.