Tydzień włoski u Motylków i Biedronek :)

Włoski tydzień rozpoczął się od zapoznania dzieci z wyglądem flagi, charakterystycznymi potrawami, samochodami i klubami piłkarskimi. Podczas wspólnych zajęć obu grup, dowiedzieliśmy się jakie są najbardziej znane zabytki i odbyliśmy króciutką lekcję historii. Bardzo istotna dla dzieci okazała się informacja, że zupełnie niedawno we Włoszech miał miejsce wybuch wulkanu, dlatego postanowiliśmy wykonać znany już Nam eksperyment: „Wulkan”. Oczywiście ten tydzień nie mógł się odbyć bez smakowania pizzy – w środę każde z dzieci wykonało ją według swoich upodobań. Nie zapomnieliśmy również o Wenecji: poznaliśmy gondole, gondoliera i charakterystyczne maski.
Tydzień był bardzo radosny, rozśpiewany i głośny J Nauczyliśmy się włoskiej piosenki: „Buona Pizza”, zatańczyliśmy do ludowej melodii „Tarantella”; recytowaliśmy wierszyk: „Poznajemy Włochy”, który pięknie przypomina o charakterystycznych dla rejonu rzeczach.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy odwiedzili Nas w tym czasie, a także wszystkim, którzy przynieśli charakterystyczne dla tego rejonu przedmioty, co pozwoliło Nam uatrakcyjnić zajęcia i zrobić „Włoski kącik”. Następną podróż planujemy do Francji, mamy nadzieję, że dla dzieci ta przygoda również okaże się wielką przyjemnością.