Żabki

Żabki – Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu. Wszystkich Żabek jest 18 – jedenaście dziewczynek i siedmiu chłopców. Jesteśmy grupą, która każdego dnia poznaje przedszkole i siebie wzajemnie. Oczywiście zdarza nam się zatęsknić za rodzicami, ale po chwili wracamy do zabawy zapominając o troskach i smutkach.

Bardzo chętnie spędzamy czas na wspólnej zabawie, szczególnie na świeżym powietrzu. Każdego dnia dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy ucząc się przez zabawę. Ważne dla nas jest rozwijanie umiejętności samoobsługowych, z każdym dniem stajemy się coraz bardziej samodzielni. Zwracamy szczególną uwagę na używanie magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Cechuje nas ciekawość świata, dlatego ciągle zadajemy mnóstwo pytań.

Każdego ranka witamy się ze sobą magicznym „dzień dobry”. Ważna jest dla nas poranna gimnastyka, która daje nam mnóstwo energii na cały dzień. Po śniadaniu uczestniczymy w zajęciach – poznajemy świat, dowiadujemy się nowych rzeczy, a także bawimy się przy muzyce, tańczymy, rysujemy i słuchamy utworów literatury dziecięcej. Jeśli tylko pogoda pozwala to staramy się spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Po obiedzie następuje czas na krótki odpoczynek podczas którego relaksujemy się przy dźwiękach spokojnej muzyki i kołysanek. Po relaksacji mamy znowu mnóstwo energii na wspólną zabawę.

Zobacz galerię Żabek

Zobacz zamierzenia Żabek